„Gdy dzieci tańczą to jakby
anioł zstępował na ziemię
Gdy dzieci tańczą to jakby
radość kruszyła kamienie…

Gdy w tańcu dzieci się śmieją
radośnie w tańcu kołyszą
ich śmiech jest świata nadzieją
niechaj go wszyscy usłyszą.”

Marek Grechuta

Dnia 14 czerwca 2016 r. odbył się IV Przegląd Tanecznych Zespołów Przedszkolnych "Rytmiczne Przedszkolaki". Ponad 230 dzieci 4,5,6-letnich zaprezentowało swoje taneczne umiejętności na scenie Centrum Kultury i Sztuki  w Połańcu. Przegląd, jak co roku odbył się w atmosferze niezwykle widowiskowych klimatów artystycznych. Mieliśmy okazję podziwiać bardzo pomysłowe i różnorodne układy choreograficzne, barwne kostiumy na tle pięknej muzyki. Głównym celem przeglądu była integracja środowisk przedszkolnych, popularyzacja różnych form taneczno-ruchowych oraz rozwijanie uzdolnień tanecznych dzieci. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

W tegorocznym Przeglądzie Tanecznych Zespołów Przedszkolnych „Rytmiczne Przedszkolaki” wzięło udział 11 grup przedszkolnych. Na scenie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Ruszczy grupa „Muchomorki, które zaprezentowały taniec regionalny „Polka” przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Kwiatkowskiej. Grupa „Supełki” z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowej przeniosła widzów w świat  muzyki Marka Grechuty prezentując się w widowisku ruchowo-tanecznym do utworu „Gdy dzieci tańczą”. Młodych artystów przygotowała Pani Izabela Nowak. Dzieci z Przedszkola Gminnego w Oleśnicy zaprezentowały widowisko ruchowo-taneczne przygotowane przez Panią Teresę Wójcik. Przedszkole Publiczne w Połańcu było reprezentowane przez grupy: „Kotki” zaprezentowały się w „Tańcu Afrykańskim” przygotowanym pod kierunkiem Pań: Joanny Pietras, Karoliny Rybickiej, Anity Wróbel, Katarzyny Nowińskiej-Karaś. „Biedronki” przedstawiły taniec nowoczesny „Taniec z pomponami”, małych artystów przygotowały Panie: Halina Bieniek, Urszula Kaszuba i  Agnieszka Rogóż. „Słoneczka” zaprezentowały widowisko ruchowo-taneczne „Mamo, Tato chcę papugę!”. Dzieci zostały przygotowane pod czujnym okiem Pań: Joanny Pietras, Anny Sakławskiej i Marii Chodackiej. Grupa „Pszczółki” pod kierunkiem Pań: Anny Arczewskiej-Żak, Anny Kaniszewskiej i Joanny Kicińskiej zaprezentowała się w tańcu nowoczesnym „Chocolate”. Dzieci z grupy „Koniczynki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 2 wykonały taniec „Country Polka” przygotowany przez panie: Joannę Pietras, Jolantę Marczewską. Z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 1 zatańczyły dzieci z grup: „Leśne Ludki”- zaprezentowały taniec nowoczesny „Śpiochy” przygotowany przez Panie: Joannę Sałagaj i Monikę Szywałę. „Kotki”- przy gorących hiszpańskich rytmach wykonały taniec towarzyski z wachlarzami. Przedszkolaki zostały przygotowane pod kierunkiem Pań: Eweliny Sałaty i Elżbiety Prajs. „Smerfy” -  w rytmach grupy „ABBA” zaprezentowały taniec nowoczesny „Dancing Quin”. Dzieci do występu przygotowały Panie: Joanna Pietras, Grażyna Poniewierska, Ewelina Wojnarowska.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje taneczne umiejętności z ogromnym zaangażowaniem i z dużym wdziękiem, czym wzbudziły wiele ciepłych i serdecznych emocji wśród licznie zebranej publiczności. Spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Połaniec – Pan Andrzej Wawrzyniec i Pan Zdzisław Kwiatkowski wraz z radnymi, a także dyrektorzy zaproszonych placówek przedszkolnych. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały upominki a poszczególne grupy z placówek przedszkolnych nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękujemy sponsorom, którymi byli: Urząd Miasta i Gminy w Połańcu, Zakład Napraw i Konserwacji Pojazdów i Usług Wulkanizacyjnych Henryk i Andrzej Bednarscy, Firma Handlowo – Usługowa Skup Złomu w Połańcu, Sklep „Majster”- Łukasz Maj, Firma „RADCAR”. Szczególne podziękowanie składamy również Dyrekcji oraz pracownikom Centrum Kultury i Sztuki za miłą współpracę.

link do zdjęć z Rytmicznych przedszkolaków 2016

/Przedszkole Publiczne w Połańcu/