W piątek 4 listopada w naszym przedszkolu  odbył się  Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje . Towarzyszyły nam również bajkowe postacie zabawiając i poprawiając humor.

Przedszkolaki wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.

Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.

Zapraszamy do galerii.