Dnia 29.11.2011r. 180 dzieci sześcioletnich ze wszystkich placówek oświatowych

Miasta i Gminy Połaniec wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Drzewa w czterech porach roku”.

Konkurs o tematyce przyrodniczej organizowany jest od 12 lat przez Przedszkole Publiczne w Połańcu

oraz Centrum Kultury i Sztuki. Wśród małych uczestników pojawiła się wróżka,

która pomagała dzieciom wyczarować piękne prace, częstowała cukierkami oraz przepowiadała wszystkim przyszłość.

Dzieci kredkami ołówkowymi rysowały drzewa w różnych porach roku.

Najczęściej wybierano porę roku- jesień, ponieważ można było użyć całą gamę kolorów ulubionych przez dzieci.

Wykonane prace były tak piękne, że wróżka postanowiła nagrodzić wszystkie przedszkolaki.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody (książeczki do czytania „Kot w butach” i „Kopciuszek”)

wręczał Pan Zdzisław Kwiatkowski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Pan Lesław Dach

przedstawiciel właściciela Galerii Połanieckiej. Wszystkie prace konkursowe będzie można

oglądać w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów nagród dla dzieci:

Pana Jacka Nowaka Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Połańcu,

Pana Romana Mosio właściciela Centrum Handlowego „Galeria Połaniecka”

oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu za piękne pamiątkowe dyplomy.