Wierzymy, że świat jest piękniejszy, gdy umiemy dostrzegać drugiego człowieka i bezinteresownie nieść pomoc. Tegoroczna XVI edycja SZLACHETNEJ PACZKI dla nas wszystkich była dużym przeżyciem i wyzwaniem. Wszyscy pracownicy przedszkola solidarnie oraz jednomyślnie postanowili otoczyć kuratelą jedną z szesnastu rodzin z terenu Połańca. Historia rodziny, którą wybraliśmy  bardzo nas wzruszyła, dlatego postanowiliśmy działać. Serdeczny gest „rodziny przedszkolnej” pozwolił przygotować wyjątkową SZLACHETNĄ PACZKĘ.  Kupowanie produktów, rzeczy, wspólne  pakowanie bardzo nas zjednoczyło i umocniło jeszcze bardziej w przekonaniu,  że … „JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO”. Ponadto tego roku dwóch nauczycieli z naszego przedszkola było wolontariuszami w idei mądrego pomagania. Wykazały się one wielkim zaangażowaniem, troską i dobrocią.

Jak pięknie jest pomagać… Wystarczy wrażliwość i życzliwość ludzka, aby pomóc innym w codziennej walce w obliczu życiowych trudności. Mamy nadzieję, że życie rodziny, której pomogliśmy znowu będzie miało lepszy smak…

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka