Dnia 15.12.2016r. o godzinie 16.00 w przedszkolu odbyły się

warsztaty pedagogiczne z Panią Teresą Zabrodzką

na temat:

„Normy, zasady i konsekwencje w wychowywaniu dziecka w wieku przedszkolnym”.

Wiek przedszkolny to najważniejszy etap w życiu dziecka.  W tym wieku dziecko nabywa wiele umiejętności, które powiela i rozwija w przyszłym życiu. Dlatego chcieliśmy wesprzeć i  pokazać rodzicom jak można mądrze wychowywać dziecko.

Tematyka warsztatów okazała się bardzo trafna. Prowadząca w sposób obrazowy pokazała jak budować  dobre (pozytywne) relacje z dzieckiem oraz odpowiednio reagować na trudności przeżywane przez dzieci.

Ukazała drogę budowania autorytetu poprzez umiejętność rozmawiania o uczuciach a co za tym idzie dobra komunikacja.

Podkreśliła w wychowaniu znaczenie: słowa, czynu, stanowczości i konsekwencji.

Pani Zabrodzaka pokazała obecnym na warsztatach jak wyrażać siebie – swoje uczucia, myśli, jak uważnie słuchać, rozumieć innych i pokazywać to. Te wszystkie umiejętności są przydatne w budowaniu dobrych relacji w rodzinie.

Forma warsztatowa spowodowała iż rodzice nabrali zaufania do prowadzącej i chętnie włączali się do dyskusji, odwołując się do swoich problemów z dzieckiem w domu.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze szkolenia i wdzięczni za porady oraz wskazówki, pożegnali prowadzącą brawami i życzeniami świątecznymi.