W środę 10 maja 2017r. w Połańcu odbyło się niecodzienne wydarzenie

I Rodzinny Bieg Przedszkolaka Biegiem droką za Kościuszką€.

Głownym organizatorem imprezy było Przedszkole Publiczne w Połańcu. Ta wspaniała inicjatywa odbyła się w ramach obchodow Dni Połańca oraz by świętować rok 2017 ustanowiony przez sejm Rokiem Kościuszki. Dlatego nie zabrakło pomocy i wsparcia w wydarzeniu niezawodnego Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu na czele z kosynierami. Kolejnym motywem biegu była ogromna chęć niesienia pomocy chorej dziewczynce, stąd też rozbrzmiewało hasło: Biegamy!€“ Pomagamy Księżniczce Gabrysi! Dzięki symbolicznej wpłacie wpisowego dokonanego przez rodziny biorące udział w biegu uzyskaliśmy 920 zł, ktore zostały wpłacone na konto Fundacji. Społeczność przedszkolna rownież podczas imprezy zasilała puszki wolontariuszy. Wszyscy wspaniale się integrowali i to było piękne!

W biegu wzięło udział ponad 70 rodzin czyli około 300 osob. Tego dnia atmosfera była ciepła, rodzinna a pogoda naprawdę dopisała. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji dla wszystkich obecnych. Już na starcie dało się wyczuć nutkę ekscytacji a pierwsze rodziny wystartowały na wystrzał Pani Dyrektor przedszkola Anny Kaniszewskiej i Pani Małgorzaty Żugaj Skarbnik Miasta i Gminy Połaniec. I tak pobiegli! Każda rodzina na wyznaczonej trasie musiała zaliczyć 4 punkty zadaniowe, gdzie wykazała się sprawnością fizyczną oraz historyczną wiedzą o Połańcu i T. Kościuszce. Rodziny zmierzyły się z zadaniami m.in. układaniem puzzli, strzelaniem z łuku, procy czy rzucaniem ziemniakiem w kalesony kosyniera. Dla nas nie liczył się czas, lecz dobra zabawa!

Każda rodzina, ktora ukończyła bieg - dobiegła drożką przez las na Kopiec Kościuszki - otrzymała na mecie dyplom i upominek. Wspaniałą nagrodą było ognisko z kiełbaskami, ktore zespoliło całą rodzinę przedszkolną.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za wsparcie przedszkolakow i Gabrysi, włożony trud a także poświęcony czas. Dziękujemy sponsorom Panu K. Zalińskiemu za pyszne kiełbaski oraz Panu A. Ryjo za chleb prosto z piekarni. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Pani G. Zielińskiej za profesjonalną rozgrzewkę przed startem oraz dla wszystkich pracownikow przedszkola zaangażowanych w akcję.

To była wspaniała zabawa, dużo emocji, wzruszeń i niezapomnianych przeżyć!

A. Kaniszewska, B. Mika