24 października br. odbył się XII Regionalny Konkurs Piosenki Religijnej im. Św. Jana Pawła II w Bogorii. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Aleksandra Kwiatkowska z Przedszkola Publicznego w Połańcu – Filia nr 2. Trzecie miejsce zajęła grupa „Biedronki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu.

W wokalnych zmaganiach udział wzięło aż 41 połanieckich przedszkolaków z pięciu grup przedszkolnych: „Biedronki” z Przedszkola Publicznego z opiekunami U. Kaszubą i H. Bieniek, grupa „Koniczynki”z Przedszkola Publicznego Filia Nr 2 z opiekunem Joanną Kicińską, „Elfy” z Przedszkola Publicznego Filia Nr 1 z opiekunami E. Prajs i E. Sałatą, „Smerfy” z Przedszkola Publicznego Filia Nr 1 – opiekun J. Sałagaj, „Kotki” z Przedszkola Publicznego Filia Nr 1 – opiekunowie D. Rzepka, B. Stachura.Konkurs zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii. Głównym celem konkursu było uczczenie pamięci Św. Jana Pawła II i popularyzacja piosenki religijnej. Konkurs był okazją do zaprezentowania zdolności i talentów dzieci oraz integracji środowisk przedszkolnych. Jest jednym z działań, które umożliwia dzieciom rozwijanie a także prezentowanie zainteresowań. To wspaniałe widowisko w wykonaniu dzieci dostarczyło widzom wielu uśmiechów, wzruszeń oraz niezapomnianych chwil.

J.Kicińska