W poniedziałek 6 listopada, w naszym przedszkolu odbył się Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.Są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń.
Dlatego ten dzień w naszym przedszkolu miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Na zakończenie wychowankowie rysowały swoją ulubioną postać z bajki.
To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Zapraszamy do galerii!!