W sobotnie popołudnie - 26 maja 2012r.,

na muszli koncertowej w Połańcu,

odbył się V Piknik Ekologiczny powiatu staszowskiego.

Nie zabrakło tam również naszych przedszkolaków!

Z tej okazji staszowscy policjanci przygotowali wiele atrakcji. Największym powodzeniem cieszyła się prezentacja tresury psa policyjnego wraz z pokazem zatrzymania niebezpiecznej osoby.

Były również liczne konkursy, gry i zabawy przygotowane przez funkcjonariuszy. W trakcie trwania festynu prezentowane były wozy strażackie, pokazy sprzętu strażackiego oraz sprzętu związanego z segregacją odpadów.

Pozostały czas wypełniły występy artystyczne Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Staszowskiego Ośrodka Kultury. Na scenie muszli wystąpiły także dzieci z naszych przedszkoli, zaprezentowało się sześć grup. A wśród nich – grupa 5,6 – latków z naszego przedszkola Filia nr 2. Grupa „Koniczynki” zaśpiewała i zatańczyła piosenkę „Owocowa samba” Majki Jeżowskiej. Mnogość mikrofonów, duża powierzchnia sceniczna, występ na świeżym powietrzu - stały się nowym doświadczeniem dla dzieci. I choć tylko w połowicznym składzie, to i tak Połaniec usłyszał nasze dzielne „Koniczynki”.