alt

 

Wizyta

w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

w Połańcu

grupy Koniczynki - dnia 6 czerwca 2012 roku

oraz "Pasowanie na małego czytelnika".

alt

 

W dniach 1-7 czerwca już po raz jedenasty obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - największe doroczne święto czytania!

Z tej okazji grupa Koniczynki wybrała się do Biblioteki w Połańcu, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Przedszkolaki wysłuchały pięknej "Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków" Wiesława Drabika oraz ponadto obejrzały kolorowe ilustracje do niej na tablicy interaktywnej.

Przy użyciu programu Google Earth, uczestnicy spotkania mogli odbyć wirtualną podróż po Krakowie - odwiedziliśmy Wawel, a nawet spacerowaliśmy ulicami miasta. Nasz wirtulalny Połaniec z Elektrownią też sprawił na nas duże wrażenie. Wszyscy byli zachwyceni wizytą w kosmosie - widok Marsa z bliska - super!!

Drugim ważnym punktem naszego spotkania było "Pasowanie na małego czytelnika". Pani Dyrektor Biblioteki Renata Wójtowicz, ogromnym ołówkiem dotknęła ramienia każdego przedszkolaka pasując go na małego przyjaciela książki. Dzieci dostały również naklejki z mądrą sową i zakładki do książek a nawet słodkiego cukierasa.

Ponadto "Koniczynki" dowiedziały się jak można zapisać sie do Biblioteki oraz miały możliwość obejrzenia księgozbiorów w dziale dziecięcym.

Ależ nam się tam podobało, a jeszcze prośba książki do dzieci - jak powinniśmy obchodzić się z nią - to było bardzo pouczające.

Na pewno jeszcze nie jeden raz zawitamy w progi Biblioteki w Połańcu.