Tak się bawi, tak się bawi - Połaniec! -DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
27.09.2019
Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
 
  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz popularyzacji wychowania przedszkolnego. 
Przedszkolaki z połanieckich  przedszkoli  świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 23 września barwnym korowodem ulicami miasta. Ten spektakularny przemarsz prowadziła Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu - Anna Kaniszewska  wraz z przedstawicielami Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu- Konstantym Michorowskim i Krystianem, rodzicami i dziewczynkami ubranymi w krakowskie stroje oraz chłopcami ubranymi  w piękne kosynierskie ubrania. Wszystkie dzieci w kolorowych strojach z kotylionami, balonami, wstążkami, instrumentami, w towarzystwie opiekunów, rodziców a także bajkowych postaci zatrzymały się na placu obok pomnika Tadeusza Kościuszki, gdzie przywitali ich mili goście na czele  z  burmistrzem Miasta i Gminy Połaniec p. Jackiem Tarnowskim.
 
 
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Kaniszewska. Na samym początku powitała dzieci z naszej gminy oraz przybyłych gości po czym wraz Panią wicedyrektor Beatą Mika i z małymi krakowiankami oraz małymi kosynierami złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Po uroczystym złożeniu kwiatów przyszedł czas na odśpiewanie  „Hymnu Przedszkolaka”. 
W tym dniu nie mogło zabraknąć również pięknych życzeń, które złożyła dzieciom Pani Dyrektor przedszkola,   Pan Burmistrz Jacek Tarnowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Guzik - za co dzieci odwdzięczyły się wspaniałymi występami artystycznymi. Na scenie zaprezentowały się najstarsze grupy przedszkolne: Kotki zatańczyły „Jedziemy Autostopem”, Skrzaty wyrecytowały wiersz „W przedszkolu jak w domu”, Elfy przedstawiły taniec  „Ciapalaga”, Koniczynki zaśpiewały piosenkę „Kolorowy deszcz”, Smerfy zatańczyły „Czokolate” oraz Słoneczka zaprezentowały taniec „Lasowiak”. Wyjątkową niespodziankę przygotowały dla dzieci również panie: E. Wojnarowska, D. Golonka, M. Mikoda, M. Kwapisz oraz A. Wróbel, które w barwnych przebraniach wraz z dziećmi odtańczyły taniec rodziny rekinów do angielskiej piosenki „Baby Shark”. Akcentując, iż nasze przedszkole tańczy, śpiewa w języku angielskim i realizuje projekt europejski Erasmus+.
Radości nie było końca, a piękne jesienne już słoneczko sprawiło, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekało jeszcze wiele atrakcji, które umiliły ten wyjątkowy dzień.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, opiekunom, mieszkańcom Połańca, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania.
Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejne, przyszłoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
Zapraszamy do galerii zdjęć Pana Mariusza Kowalika (w linku):
 
Anna Koperska