W dniach 12-18.11.2023 grupa nauczycieli z Przedszkola Publicznegow Połańcu w składzie Anna Kaniszewska, Beata Gołyska, Ewelina Wojnarowska uczestniczyły w kursie  “Nowe ścieżki w edukacji – edukacja outdoorowa” w Puerto de la Cruze na Teneryfie. Celem tego kursu było zapoznanie się nie tylko z pomysłami i praktykami, ale również wymiana doświadczeń z pierwszej ręki na temat włączania edukacji na świeżym powietrzu do edukacji formalnej. Nauczyciele zapoznali się z kluczowymi elementami oraz trendami związanymi z edukacją outdoorową.

Przekazano nam wiedzę jak projektować, planować i przeprowadzać inspirujące zajęcia w lesie czy terenie miejskim, Dzięki spotkaniom
 z kadrą nauczycieli z Estonii, Węgier i Włoch, Litwy, Chorwacji wymienione zostały doświadczenia dotyczące edukacji na świeżym powietrzu. Nauczyciele poznali narzędzia potrzebne do prowadzenia szeregu ćwiczeń i wyzwań grupowych, gier polegających na rozwiązywaniu problemów, zajęć opartych na łonie natury. Podsumowując, kurs okazał się być niezwykle cennym doświadczeniem, umożliwił rozwój  kompetencji w ramach edukacji na świeżym powietrzu ale również  przyczynił się do zwiększenia poczucia pewności siebie u uczestników, którzy zdecydowanie łatwiej mogli porozumiewać się z innymi w języku angielskim, dał szansę zdobycia ogromnej wiedzy metodycznej oraz wiedzy dotyczącej historii Teneryfy. Nowe umiejętności niewątpliwie przyczynią się do podniesienia jakości pracy w Przedszkolu Publicznym w Połańcu wraz z Filiami.