Dnia 04.09.2012 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu

obchodziły święto pieczonego ziemniaka. Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim piękna jesienna pogoda,

która bez żadnych przeszkód pozwoliła świętować na świeżym powietrzu.

Na stałe w nasz kalendarz przedszkolny wpisane jest

„Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Święto odbyło się na działkach „Relaks” w Połańcu więc na miejsce starszaki dotarły pieszo a maluszki pojechały Gimbusem gdzie powitała nas Pani Jesień. Na miejscu posililiśmy się świeżutko upieczonymi, cieplutkimi ziemniaczkami, które smakowały wybornie a ich zapach roznosił się po całej okolicy.

Zwiedzając ogródki działkowe podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody oraz poznawaliśmy wygląd niektórych warzyw oraz owoców.

Potem były jeszcze zabawy z Panią Jesienią, zabawy z chustą, różne konkursy, pląsy oraz zawody przy ognisku. Odpoczywając w promieniach jesiennego słońca zjedliśmy ze smakiem pyszny podwieczorek przygotowany przez nasze panie kucharki. Zmęczeni, ale zadowoleni posprzątaliśmy za sobą miejsce biwakowe i czas było wracać do przedszkola.

Gorące podziękowania składamy Pani Dyrektor za zorganizowanie imprezy a rodzicom za pomoc przy pieczeniu ziemniaków.