Dnia 26.X.2018r dzieci z grup „Smerfy” z Przedszkoli w Połańcu przy ul. Madalińskiego i ul. Żapniowskiej przeżyły nie lada przygodę. Miały możliwość wziąć udział w Festiwalu Kreatywnej Aktywnej i Otwartej  Edukacji, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez różne instytucje i stowarzyszenia.

Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne Oddział Nauki Leonardo da Vinci umożliwiło dzieciom wykonać różne doświadczenia: robiły sól do kąpieli, chemiczny kameleon czy wstrząśnięty błękit; Zespół – Park tematyczny MIKROKOSMOS z Ujazdu w województwie łódzkim , przybliżył dzieciom świat owadów oraz miały możliwość pomalowania gipsowych owadów.

Ciekawe zajęcia „O popielnicy szarej - nocnym duszku naszych czasów” przeprowadzili z dziećmi pracownicy, Zespołu Świętokrzyskiego Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Projektowanie domku lub zamku dzieci mogły dokonać dzięki warsztatom zorganizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dużo radości dostarczyły dzieciom warsztaty „W rytmie Afryki” prowadzone przez „Sienkiewiczówkę Oblęgorek”. Dzieci wykonał mały bębenek i nauczyły się piosenki „Słoń afrykański”.

W tym dniu na uroczystej gali Pani dyrektor Anna Kaniszewska z przedstawicielami przedszkolaków odebrała Laur Mistrza Kreatywnej i Aktywnej Edukacji dla Przedszkola Publicznego w Połańcu. Wyróżnienie to nasza placówka otrzymała za realizację projektów „Być jak Kościuszko” – żywe lekcje historii przedszkolaków i Rodzinny Bieg Przedszkolny „Biegiem dróżką za Kościuszką” .

Wyróżnione działania w nietuzinkowy sposób pozwalają najmłodszym poznawać historię naszego regionu i kraju oraz integrują całą społeczność, przedszkolną i lokalnego środowiska.

Realizowanie tych projektów możliwe jest dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników przedszkoli oraz wsparciu członków Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Pragniemy gorąco podziękować Panu Prezesowi Radosławowi Matusiewiczowi i wszystkim działaczom TK za pomoc i otwartość na rzecz edukacji najmłodszych obywateli Połańca.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Jackowi Tarnowskiem za zapewnienie dzieciom transportu do Kielc.