Miś ma w oczach szklane kulki

po to misiem jest

żeby było kogo tulić

kiedy pada deszcz…”

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie.

W poniedziałek w grupie „Słoneczka” zorganizowano Święto Misia. Każde dziecko tego dnia miało przynieść swojego ulubionego misia małego, czy dużego – misia, którego kocha, szanuje i z nim zasypia. I tak w sali pojawiły się: Kubuś Puchatek, Coralgol, Yogi, Miś Uszatek, misie polarne, brunatne i inne pluszowe misie.

Zabawę otworzyła misiowa parada, podczas której dzieci zaprezentowały i przedstawiły swoje pluszaki. Następnie przedszkolaki usłyszały historię pierwszego pluszowego misia a zaraz potem bawiły się przy jednej z najsłynniejszych piosenek o misiu „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Był nawet taki moment, gdy dzieci przeobraziły się w małe niedżwiadki i z opaskami na głowach zatańczyły dwa misiowe tańce. Nie zapomnieliśmy też wspomnieć o poszanowaniu zabawek i o tym, że każdy pluszowy miś, każdy samochód, każda lalka jest wesoła i usmiechnięta wtedy, gdy dzieci dbają o nie i je szanują.