Ach, cóż to był za dzień – 15 listopada na długo zapisze się w pamięci naszych rodziców, na których twarzach gościł zachwyt, uśmiech, radość i łzy – łzy szczęścia.

Tego właśnie dnia, my, dzieci 3 i 4 letnie z grupy „Słoneczka” zaprosiliśmy Rodziców do naszego przedszkola, do naszej sali, gdzie wspólnie z naszymi paniami przygotowaliśmy zajęcia otwarte.

Pełni dumy i zadowolenia słuchaliśmy wiersza ilustrowanego sylwetami, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jakie są kolory tęczy. Następnie, pod czujnym okiem naszej pani, zabawiliśmy się w małych czarodziejów i za pomocą magicznego zaklęcia wymieszaliśmy farby, tworząc nowe kolory. Na koniec rozdmuchiwaliśmy słomką farby tworząc na kartce barwne plamy o różnych kolorach i kształtach. Radościom nie było końca.

Miło spędziliśmy wspólnie ten czas zwłaszcza, gdy mogliśmy zaprezentować Rodzicom nasze zdolności wokalne i taneczne oraz zaprosić nasze Mamusie i naszych Tatusiów do wspólnych zabaw.

Zajęcia te były bardzo pouczające, jednocześnie udowodniliśmy, że jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami!!