„Tak w przedszkolu było miło

Tyle czasu się tu spędziło

Dziś żegnamy swe przedszkole

Bo czas myśleć już o szkole”

 

W dniach 18.06, 22.06 i 23.06 2020r.odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków w grupach: Koniczynki, Kotki, Słoneczka, Skrzaty, Smerfy i Elfy, którzy od września wstąpią w szkolne progi

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice i inni nauczyciele.

Na początku głos zabrała pani dyrektor Anna Kaniszewska. Powitała wszystkich obecnych na uroczystości, podsumowała pobyt dzieci w przedszkolu i złożyła w imieniu swoim, jak i pracowników serdeczne podziękowania i życzenia dla dzieci i rodziców.

 

Następnie głos zabrały nauczycielki z grup: Koniczynki- p. Jolanta Marczewska i p. Joanna Kicińska, Kotki- p. Monika Szywała i p. Janina Sobierajska, Słoneczka- p. Monika Szywała i p. Bożena Laska, Skrzaty- p. Monika Mikoda, p. Justyna Kuś-Mazur i p. Marlena Kwapisz, Smerfy- p. Natalia Nalepa, i p. Marlena Witkowska, Elfy- p. Elżbieta Prajs i p. Arleta Cieślik. Ze łzami w oczach, ale i z uśmiechem na twarzy panie pożegnały się z dziećmi życząc miłych i bezpiecznych wakacji, sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych oraz podziękowały dzieciom za wspólne lata nauki, zabawy i wspólnej pracy a rodzicom za angażowanie się w życie przedszkola i grupy.

Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości- występ 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Grupa „Elfy” również zatańczyła „poloneza”.  Wszyscy włożyli wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość rodzice docenili i wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami. W grupach 5-6 letnich młodsi koledzy i koleżanki również przygotowali swój występ dla starszaków prezentując wiersz i piosenkę.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki, udzielali się aktywnie, za ich życzliwość i okazywaną pomoc. Rodzice w podziękowaniu otrzymali aniołki.

Rodzice również w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali dyrekcji, nauczycielom  grup oraz personelowi wspomagającemu za trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom oraz za angażowanie dzieci w przygotowanie wspaniałego występu pożegnalnego, jak również wielu innych uroczystości przedszkolnych, które zawsze kończyły się wielkimi brawami.

Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy, książki oraz nagrody – niespodzianki.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.

Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

Arleta Cieślik

DSC 0542

zapraszamy do galerii zdjęć