„Wszystkie Kotki warzywa znają, a i owoce chętnie zjadają.
Wiedzą jak w środku wygląda jabłuszko, z apetytem częstują się gruszką.
Marchewka i pietruszka sekretów nie mają, chłopcy i dziewczynki szybko je odróżniają.
Nauki i zabawy było bez liku- każdy wiedział, co Jesień przynosi w koszyku.”

Przez ostatnie dwa tygodnie nasze zajęcia były ściśle związane z zawartością Jesiennego Kosza - czyli z owocami i warzywami(oczywiście z zachowaniem zasad higieny). Owoce i warzywa pobudziły wszystkie dziecięce zmysły:
 - węch - „Powąchaj Kotku owoc/warzywo w środku”
 -  smak - „Czy Kotek poznaje, co taki smak daje?”
 - dotyk - „Kotek oczy zamyka i rączką dotyka”
 - wzrok - „Każda drużyna wygrała, owocowe/warzywne puzzle poukładała”
 - słuch - „Chrup marchewkę, ugryź gruszkę- co usłyszysz swoim uszkiem?”
Oczywiście to nie wszystko. Było mnóstwo zabaw ruchowych przy piosenkach „Cebulka i buraczek”, „Gruszka jak pietruszka”, „Owocowy pociąg” (i wielu, wielu innych) oraz wykonywanych z wielkim zaangażowaniem prac plastyczno-technicznych, które rodzice mogli podziwiać na naszej tablicy m.in „Warzywa” malowane farbami , „Warzywne stempelki”, "Gruszka" wylepiana plasteliną oraz "Owoce" z masy solnej.  Zalaminowane sylwety warzyw okazały się świetnym materiałem do stworzenia teatrzyku pt: „Na straganie”, natomiast marchewka - bohaterką teatrzyku cieni „Marchewkowy tort”.  Wszystkie ”Kotki” zobowiązały się do częstego jedzenia owoców i warzyw, a zaczęły od obiadowych surówek. Chociaż nie udał nam się spacer po Ogrodach Działkowych, był to dla nas bardzo pracowity czas, ale spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

Dorota Rzepka

Bożena Laska