Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym w Połańcu przebiegł bardzo uroczyście.

Wszystkie grupy począwszy od najmłodszych, aż do najstarszych przygotowały okolicznościowe spotkania.

Grupy „Kotki” oraz „Pszczółki” na swoje występy zaprosili Dziadków i Babcie do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Po powitaniu  gości przez dyrektora A. Kaniszewską w CKiSZ  dzieci przedstawiły programy artystyczne,

wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

Po programie dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy muzyce oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zachwycone występami babcie i dziadkowie nie szczęścili wnukom uśmiechów i buziaków.

Tydzień w dniach od 07.01.2013 do 11.01.2013 przebiegał na przygotowaniu sal do występu dla Seniorów  przez pozostałe grupy:

Biedronki, Krasnale, Słoneczka, Motylki, Skrzaty oraz Smerfy. W Przedszkolu Publicznym w Połańcu

zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Na wstępie pani dyrektor  przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

W pięknie udekorowanej salach dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami prezentowały program artystyczny.

W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty.

Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

Były to piękne laurki.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.

Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzieci, poprzez wiersz i piosenkę, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
W przyjęciu gości pomogli rodzie, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Składamy rodzicom serdeczne podziękowania.