Dnia 29 stycznia 2013 r. przedszkolaki z grupy Krasnoludki odwiedziły bibliotekę w Publicznej Szkole Podstawowej w Połańcu.

Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z biblioteką.

Dzieci z radością i zaciekawieniem zapoznały się z niezwykłym dla nich miejscem.

Na początku spotkania pani bibliotekarka w bardzo przystępny sposób opowiedziała o sposobie funkcjonowania i korzystania z biblioteki. Maluchy miały okazję podziwiać pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Oglądały wiele książeczek, którymi bohaterami były znane i nieznane im postacie. Okazało się, że dzieci bardzo lubią książki i to co można w nich znaleźć - baśnie, ciekawe opowiadania, kolorowe obrazki. Bez problemu udzielały odpowiedzi na zadane im zagadki dotyczące ulubionych baśni. Następnie przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez nauczyciela.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i słodkim upominkiem dla dzieci.

Dziękujemy p. Krystynie Łabuszewskiej oraz p. Marzenie Rybak za miłe spotkanie w „Królestwie Książek”.