„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”
                                            (E. Budryk)

Dzień Wiosny 2021

             21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej i w tym roku bardzo śnieżnej zimie
z niecierpliwością wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny. W dniach 19 i 22 marca br. przedszkolaki uroczyście witały nową porę roku – Wiosnę, a żegnały Zimę. We wszystkich naszych placówkach zagościły wiosenne barwy zarówno w salach, jak i w ubiorze. Dzieci w swoich grupach poprzez piosenki, tańce i zabawy wesoło świętowały nadejście najpiękniejszej pory roku. Dużo uśmiechu sprawiła wizyta pięknej, zielonej i jakże radosnej Pani Wiosny. Zjawił się również miś, wybudzony z zimowego snu.  Były tańce, śpiewy oraz mnóstwo zabawy.

          Po tych  pięknych piosenkach oraz tańcach zaprezentowanych przez naszych wspaniałych przedszkolaków, możemy być pewni, że Wiosna zagości u nas na dobre.

 

M. Kwapisz