Dnia 31 maja 2021r. dzieci z grupy „Jeżyki” pojechały na wycieczkę by poznać pracę rolnika. Tym razem źródłem wiedzy nie były książeczki czy ilustracje, tego dnia czerpaliśmy wiedzę z pierwszej ręki dzięki uprzejmości państwa Beaty i Krzysztofa Stępińskich, którzy posiadają własne gospodarstwo w Sichowie Dużym. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję aby zobaczyć jak wygląda prawdziwe gospodarstwo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pana Krzysztofa o jego pracy i podziwiały zwierzęta, którymi opiekuje się gospodarz. Rodzice naszego kolegi pokazali dzieciom obejście całej zagrody oraz wiele gatunków zwierząt, którymi się zajmują z pasją i ogromnym zamiłowaniem: gęsi, kilka gatunków kaczek, kilka gatunków bażantów, perliczki, kury (nawet kury z sierścią), indyczki, gołębie, króliczki, kolorowe papugi, pawie czy owce.

Duże wrażenie na dzieciach wywarł kucyk imieniem Baśka, który chętnie dał się pogłaskać i dumnie pozował do zdjęć. Najbardziej towarzyska była koza – Maciuś, która zapragnęła pobawić się z dziećmi i pokręcić na karuzeli. Dużą atrakcją była możliwość pogłaskania większości zwierzątek i ich nakarmienie. Uwiecznieniem wycieczki były zabawy z piłką oraz chustą animacyjną oraz słodkie przekąski, które po tak wyczerpującym spacerze znikały jak świeże bułeczki.

W drodze powrotnej przedszkolaki jednogłośnie uznały, że wycieczka była wspaniała, a pani Beata i pan Krzysztof zasługują na tytuł gospodarzy roku!!

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie
i poświęcony czas. Życzymy dużo zdrowia i sił do pracy.

N. Nalepa