W dniu 9 czerwca 2021 r. grupa „Smerfy” z Przedszkola Publicznego w Połańcu przyjęła nominację od Szkoły Podstawowej w Borowej i przyłączyła się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” (#challengeniebieskiemotyle2021).

Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości przedszkolaków oraz uczniów na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Niebieską iskierkę przyjaźni przekazaliśmy wykonując trzy symboliczne zadania:

1) wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”,

2) ubraliśmy się na niebiesko,

3) napisaliśmy o akcji na stronie przedszkola.

Końcowym etapem akcji było nominowanie kolejnych osób, grup klasowych, oddziałów przedszkolnych lub innych instytucji właśnie po to, by iskierka nie zgasła i mogła krążyć dalej i dalej.

Nasze przedszkole nominuje:

- Przedszkole Nr 8 im. Jana Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie,

- Szkołę Podstawową w Wilkowej – Oddział Przedszkolny

- Przedszkole Gminne im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy.

Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

197565137 826979634604940 5324013083833335956 n 1