Maria Konopnicka napisała piękne wiersze dla najmłodszych.

W swoich wierszykach odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody,

lasy, w których żyją dzikie zwierzęta. Dzieci za sprawą jej wierszy spotykają bociana,

jaskółki, żaby, zające, poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej przyrody.

Wiersze Marii Konopnickiej pamięta się przez całe życie, a gdy na świecie pojawią się własne dzieci,

czyta się im jej twórczość

z przyjemnością. Dlatego właśnie dnia 1 i 4 marca pani Anna Żurawska i pani Katarzyna Żyła,

mamy naszych podopiecznych, przeczytały jedne z najpiękniejszych wierszy Marii Konopnickiej tj.

„Przygody Pimpusia Sadełko”, „Pranie”, „Zła zima”, „Ślizgawka”, „Stefek Burczymucha”, itp.

Cała akcja czytania wierszy Marii Konopnickiej związana jest  z  projektem edukacyjnym „Maria Konopnicka Dzieciom”,

który realizujemy w naszym przedszkolu.

W związku z realizacją projektu prowadzimy wiele działań dotyczących życia i

twórczości znanej poetki. Dnia 6 marca, w piękną,

słoneczną pogodę wyruszyliśmy do Miejsko – Gminnej Biblioteki w Połańcu,

gdzie czekała na nas pani bibliotekarka, by przybliżyć nam twórczość Marii Konopnickiej.

W czasie spędzonym w bibliotece nie zabrakło czytania wierszy znanej poetki, rozwiązywania zagadek czy oglądania książek o różnej tematyce.

O zale­tach głośnego czy­ta­nia dzieciom można rozpisy­wać się na wiele stron.

Jest to niewątpliwie jeden z najtańszych sposobów na bardzo dużą wiedzę dzieci

i ich praw­idłowy rozwój emocjon­alny jak i społeczny.

Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do wzięcia udziału

w akcji głośnego czytania dzieciom.