Po trudnym czasie pandemii, dzieci z połanieckiego przedszkola wróciły do pięknej, ludowej tradycji „Chodzenia z kurakiem”. W Wielkim Tygodniu przed świętami dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz grupa „Smerfy” z Filii Nr 1, wspólnie z Panią Dyrektor i wychowawcami odwiedziły zaprzyjaźnione placówki na terenie Miasta i Gminy Połaniec.

278134005 241623618137449 5395845507303244260 n

Dzieci ubrane w kolorowe stroje krakowskie i kosynierskie tańczyły oraz śpiewały wesołe piosenki, przyśpiewki ludowe, a także złożyły wielkanocne życzenia. Przedszkolaki zostały serdecznie i ciepło przyjęte, a za występy artystyczne  nagrodzono wszystkich brawami i upominkami. Pani Dyrektor, Anna Kaniszewska na uroczystych spotkaniach w przedszkolnych placówkach wraz z małymi aktorami złożyła życzenia wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola i żłobka.

Wesołego Alleluja!

Edyta Dziedzic-Godlewska