1652425535703.jpg

Dnia 9 maja przedszkolaki z grupy „Motylki" i „Słoneczka” uczestniczyły w ciekawych zajęciach rozwijających treści programu preorientacji zawodowej, a mianowicie wybrały się do OSP w Połańcu, gdzie miały możliwość poznać miejsce pracy strażaków. Przewodnikiem po strażackiej remizie był Druh  Wiesław, któryw sposób niezwykle interesujący przedstawił dzieciom specyfikę pracy strażaka.

 Pan Wiesław, ku uciesze najmłodszych zgodził się , by każdy na własnej skórze mógł poczuć się małym strażakiem, proponując dzieciom wejście do kabiny wozu strażackiego oraz do bardzo nowoczesnego quada. Czas spotkania nie był oczywiście przypadkowy ,dzieci pamiętały o obchodzonym nie tak dawno Międzynarodowym Święcie Strażaka, wręczyły więc strażakowi samodzielnie wykonane laurki i rysunki, życząc wszystkim strażakom bezpiecznej pracy.

Biblioteka.jpg

Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Połańcu, przywitała nas pani bibliotekarka, której złożyliśmy z okazji obchodzonego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, z dumą wracaliśmy do przedszkola ciesząc się, ze zdobytej wiedzy i spotkania tak interesujących osób. Jeszcze raz dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia wytrwałości i w dalszym ciągu otwartego serca dla najmłodszych.

 

 

 

 

 

Anna Arczewska - Żak

Karolina Dach

Anita Wróbel