Sielankowa zabawa i uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się na boisku szkolnym dnia 07.06 2022r. Impreza odbył się w ramach programu Przedszkolne Dni Rodziny, który finansowany był przez Miasto i Gminę Połaniec. Festyn Rodzinny rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu – Anna Kaniszewska, która przywitała gości Pana Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Benedykta Nowaka i Panią Sekretarz Bogumiłę Niespodziewaną oraz dzieci i rodziców.

Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Tegorocznej imprezie przyświecał także drugi cel – pomoc chorej Zosi Witkowskiej. Cała społeczność przedszkolna i żłobkowa oraz przyjaciele całym sercem wspierali akcję.

DSC1813

Na stoiskach z pysznościami  oraz na „bazarku” zabawkowym można było wrzucić do puszki symboliczną złotówkę i przyznamy, że hojne gesty mocno zasilały blaszane puszki.

To magiczne popołudnie zgromadziło przedszkolne dzieci, rodziców, rodzeństwo, dziadków i babcie, ciocie… a także rodziny i dzieci ze Żłobka „Kraina Malucha” oraz rodziny naszych przyszłych przedszkolaków. O muzyką oprawę na festynie zadbał Pan Grzegorz Kosowicz, tato naszego wychowanka za co mu serdecznie dziękujemy.

Miłym i wyczekiwanym programem imprezy było wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego „Przyrodnicze cudeńka”. Na konkurs wpłynęło 55 przepięknych prac, które można było podziwiać na wystawie. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu wręczył Pan Burmistrz. Fantastyczną zabawę zapewnili nauczyciele przedszkola i żłobka. Bawiliśmy się w dawne zabawy: „Jawor”, „Mało nas”, „Karuzela” jak i przy dyskotekowych utworach do których panie ułożyły proste ruchy.

Pogoda również nam sprzyjała i przede wszystkim atmosfera była wspaniała. Konkurencje sportowe przeciąganie liny i rodzinny slalom przeprowadził Pan Tomasz Kiciński. Wielkie emocje dostarczyło wszystkim przeciąganie liny – wyniki były sprawiedliwe raz wygrali rodzice raz ekipa przedszkola i żłobka.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz baniek mydlanych, które fruwały nad boiskiem mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy.

Na przedszkolnym stoisku „zdrowej żywności” można było skosztować wspaniałych pyszności, które specjalnie na tę okazję przygotowały mamy, babcie przedszkolaków oraz pracownicy kuchni z przedszkola.

W sposób szczególny wspieraliśmy chorą Zosię, dlatego w tym celu utworzyliśmy na festynie „bazarek” z zabawkami, maskotkami, książkami, grami, puzzlami, które można było zakupić za symboliczną kwotę. Wszystkie wyeksponowane przedmioty były wynikiem ogromnego zaangażowania rodziców, którzy chętnie włączyli się w akcje i przynosili rzeczy – za co pięknie dziękujemy!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik Zabaw, z dużymi klockami do budowania, kolorowym origami, grami stolikowymi. Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Piękne malowidła zdobiły buźkę niejednego malucha.

Dorośli uczestnicy festynu mogli zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić poziom cukru w punkcie medycznym u Pań pielęgniarek Oli i Magdaleny. Rodzice mogli również wziąć udział w losowaniu - szczęśliwcy np. wybiorą się na pizze lody, do salonu fryzjerskiego, na basen itp. Dziękujemy również Enei Elektrowni Połaniec za użyczenie namiortów, leżaków i parasoli. Dziękujemy serdecznie sponsorom!

Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Ani Winnickiej pełnomocnika ds. uzależnień za pomoc i wsparcie w realizacji naszego programu.

Mamy nadzieję,że sprawiliśmy Dzieciom i Rodzinom wiele radości i  przyjemności w tym dniu….W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu.

Jednak najważniejsze jest to, że udało się nam wesprzeć chorą dziewczynkę Zosię – wspaniała integracja pozwoliła nam zebrać 4320,00 zł.

Cieszymy się, że udało się zachęcić do wspólnej zabawy dzieci, rodziny, pracowników przedszkola a nawet środowisko osiedlowe.

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę!!

Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas i pomagać!

Zapraszamy oglądania do galerii zdjęć                                                 /Przedszkole Publiczne w Połańcu/

Sponsorzy Przedszkolnego Festynu Rodzinnego:

1. Miasto i Gmina Połaniec
  2. Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu – Kręgielnia
  3. Pływalnia „Delfin”
  4. „Strefa Zdrowego Ciała” – Mariola Kwiecień
  5. Wyrób i Sprzedaż Lodów” – Wojciech Reguła
  6. „Lody tradycyjne Dudek”
  7. Memory Pub” – Tomasz Brzostowicz
  8. Salon „BARBER SHOP GARAGE” – Łukasz Jazgara