„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski,

Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i domu

Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc”

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Bezpieczna droga do przedszkola” 28 września 2022r. nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant – sierżant Sztabowy Damian Kaczmarczyk. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa.

DSC0600

Podczas wizyty nasi wychowankowie dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Pan Policjant opowiedział o konieczności posiadania elementów odblaskowych oraz jak zachować się gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Przypomniał także, pod jakie numery zadzwonić gdy będą potrzebować pomocy. Dzieci otrzymały również wskazówki, jak zachować się w sytuacji ataku psa.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć prawdziwe umundurowanie i wyposażenie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby przez stróżów prawa oraz kajdanki, pałkę, odznakę policyjną a także przymierzyły policyjny kask i kamizelkę.

Atrakcją spotkania był samochód policyjny. Dzieci mogły wsiąść i obejrzeć z bliska radiowóz. Najwięcej emocji wzbudziło włączenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Funkcjonariusz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o swojej służbie, dzięki czemu jego praca stała się marzeniem niejednego przedszkolaka. Pan Policjant był pod wrażeniem wiedzy dzieci, które chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły Policjantowi podziękowania.

DSC0606

Dziękujemy Panu Policjantowi, Damianowi Kaczmarczykowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Katarzyna Materkowska