Jak co roku w listopadzie, nasze przedszkole uroczyście obchodzi rocznicę Odzyskania Niepodległości naszego państwa. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność.

W tym roku nauczyciele zrobili niespodziankę swoim podopiecznym i zaprezentowali w formie przedstawienia teatralnego,, Legendę o powstaniu państwa polskiego”. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie dzieci z jedną z najbardziej znanych i popularnych legend o początkach państwa polskiego o trzech braciach – Lechu, Czechu oraz Rusie. Był również orzeł biały, który zrobił ogromne wrażenie na widzach. To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Aktorzy zachęceni gromkimi brawami, już szykują kolejną bajkę...ale to niespodzianka.

W rolę bohaterów legendy wcielili się:

Narrator -  Katarzyna Materkowska

Lech - Monika Mikoda