Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z Filiami nawiązując współpracę z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Połańcu wzięło udział w tegorocznej międzynarodowej „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Celem kampanii było:

- zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci,

- promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy,

- dostarczanie wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i młodzieży.

Symbolem kampanii był kolor pomarańczowy. To też, w dniu 15.11.2022r. wszyscy wychowankowie wraz z nauczycielami i pracownikami mieli przypiętą pomarańczową wstążkę.

W każdej grupie przedszkolnej podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie
i uwrażliwienie dzieci na różne formy przemocy. Nauczyciele przeprowadzali rozmowy oraz pogadanki o danej kampanii. Ponadto czytano bajki terapeutyczne, wykonano szereg prac plastycznych, które zostały wyeksponowane na holach placówek. Prace dzieci miały różnorodną formę, były to plakaty, rysunki wykonane różnymi technikami.

Podsumowaniem całej akcji było uczestniczenie w dniu 22.11.2022r. przedstawicieli Zespołu Interdyscyplinarnego z Urzędu Miasta i Gminy Połaniec. Wystąpili oni podczas szkolenia dla rodziców zorganizowanego przez naszą placówkę. Przekazali cenne informacje na temat sposobów, możliwości prawnych oraz instytucji do których można zgłaszać zjawiska krzywdzenia dzieci i młodzieży.

315357331_1087647488594066_3448379781717132946_n.jpg

Mamy nadzieję, że podjęte działania w przyszłości zaowocują większą wrażliwością dzieci na spotkane sytuacji agresji wobec innych, a także przyczynią się do niesienia pomocy pokrzywdzonym.

Jolanta Cebula