Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu
wraz z Przewodniczącymi Rady Rodziców zwraca się z prośbą
do wszystkich rodziców, opiekunów
o przyprowadzanie do przedszkola tylko zdrowych dzieci.

W okresie jesienno - zimowym wzrosła zachorowalność przedszkolaków, dlatego w trosce o zdrowie wszystkich dzieci pragniemy zapewnić w placówce bezpieczne warunki funkcjonowania. Wspólne trzymanie się ustalonych zasad i wytycznych zminimalizuje zakażenia.

Chore dzieci nie mają siły ani ochoty na uczestniczenie w zajęciach i mają prawo odpoczywać, chorować w spokoju. A zabawy w grupie nie sprzyjają zdrowieniu, a jedynie mogą pogorszyć stan dziecka. Prosimy o zrozumienie. Ta prośba nie jest skierowana przeciwko Wam, Rodzicom, a jedynie podyktowana dobrem Waszych Dzieci.

Szanujmy wzajemnie swoje zdrowie

Anna Kaniszewska

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu

OBOWIĄZKI RODZICÓW

Obrazek.png

1. Przyprowadzanie do przedszkola tylko zdrowych dzieci - bez objawów chorobowych.
  2. Nie wolno przyprowadzić do przedszkola dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę.
  3. Stosują się do zaleceń lekarskich, które określają czas nieposyłania dziecka do instytucji, jeśli wcześniej chorowało.
  4. Przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do zmierzenia dziecku temper
  5. Dopilnowują, aby dziecko nie zabierało do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  6. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust.
  7. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  8. Zobowiązani są do odbierania telefonów z przedszkola lub wyznaczenia dodatkowej osoby do kontaktu (upoważnionej do odbioru dziecka).