Nasze przedszkole włączyło się w realizację programów edukacyjnych ,,Czyste powietrze wokół nas" oraz „Skąd się biorą produkty ekologiczne” zaproponowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną . Program adresowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat i rodziców.

Dino.png

Celem Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców  w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Celem programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne” jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Programy są skierowane także do rodziców i opiekunów dzieci, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.
profukty eko

M. Kwapisz, A. Janick