W ramach obchodów majowych, jak co roku dzieci z najstarszych grup przedszkolnych z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z Filiami, dnia 9 maja 2023r. wybrały się pochodem na czele z Panią Dyrektor Anną Kaniszewską i Kosynierami na Kopiec Kościuszki w Połańcu.

8.lekcja historii

Na miejscu odbyła się żywa lekcja historii, którą poprowadzili Kosynierzy: Pan Konstanty Michorowski i Paweł Cichoń oraz Łukasz Orłowski Żołnierz Legii polsko-włoskiej. Opowiedzieli przedszkolakom o podpisaniu Uniwersału Połanieckiego  oraz o polskich żołnierzach walczących w dawnych czasach. Goście zaprezentowali się wspaniale przedstawiając poszczególne części historycznych strojów. Dzieci zafascynowane słuchały opowieści i bardzo trafnie odpowiadały na pytania ze strony prowadzących. A wystrzał z karabinu czarnoprochowego wzbudził wiele emocji wśród uczestników spotkania.

W drugiej części lekcji grupa „Elfy”  nauczyła nas tańca „Zasiali górale” a „Leśne Ludki” umilili nam czas starymi zabawami „Dyrdy, dyrdy”, „Hop, siup, cebula” z patyczkami oraz „Jawor”.

Serdecznie dziękujemy Przyjaciołom Towarzystwa Kościuszkowskiego
 w Połańcu za przyjęcie zaproszenia, przeprowadzenie wyjątkowych zajęć
oraz  wystąpienie w roli przewodników po historii!

B. Mika

1.Przemarsz na Kopiec Kościuszki

2. Przemarsz na Kopiec Kościuszki

3.w drodze na Kopiec Kościuszki