Dnia 6 maja 2024r. pod Kopcem Kościuszki w Połańcu, w promieniach ciepłego, majowego słońca, miało miejsce niezwykłe i długo wyczekiwane przez starszych przedszkolaków wydarzenie – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Połaniec jak malowany”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne w Połańcu, patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.
440372617 853323930154675 240666824197726370 n
Dzieci 5 i 6 letnie za pomocą plastycznego środka wyrazu przedstawiły najpiękniejsze zakątki i zabytki Połańca widziane ich oczami. W konkursie wzięło udział ponad 300 dzieci z przedszkoli z Ruszczy, Zrębina, oddziału przedszkolnego SP w Połańcu oraz z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone upominkami oraz słodką niespodzianką, które uroczyście wręczyli Pan Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Pan Stanisław Kotlarz – prezes Banku Spółdzielczego w Połańcu, Dyrektor CKiSz w Połańcu – Pani Monika Pławska, Dyrektor SP w Ruszczy – Pani Małgorzata Łukaszek oraz dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu – Pani Anna Kaniszewska. Spośród wszystkich prac jury w składzie: Panie Anna Winnicka, Elżbieta Domagała, Dorota Rzepka, Aleksandra Szkudlarek i Justyna Kuś – Mazur wyłoniło 29 prac, które zostały dodatkowo nagrodzone. Wyróżnione prace konkursowe będzie można zobaczyć w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu podczas uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy Połaniec w dniu 7 maja 2024r.
Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom kreatywności, pomysłowości i zdolności plastycznych. Życzymy dalszych sukcesów w udziałach w konkursach. Dziękujemy fundatorom nagród, którymi byli Bank Spółdzielczy w Połańcu i Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne "Polprzem” Sp z o.o.