Dnia 6 maja 2024r w ramach obchodów dni Połańca, jak co roku dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami wybrały się na Kopiec Kościuszki by uczestniczyć w żywej lekcji historii. Pochód przedszkolaków poprowadziła pani Dyrektor Anna Kaniszewska w towarzystwie przyjaciół przedszkola – Kosynierów.
440197136 853342330152835 6067484176736205756 n
Pod Kopcem Kościuszki Pan Radosław Matusiewicz – prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego wraz z Panem Konstantym Michorowskim opowiedzieli przedszkolakom o podpisaniu Uniwersału Połanieckiego oraz zaprezentowali poszczególne części stroju Kosyniera. Nie zabrakło pokazów broni, ostrzenia kosy, młocki cepem z której dawniej pozyskiwano zboże. Niespodzianką dla przedszkolaków było skosztowanie chleba upieczonego specjalnie dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom za przyjęcie zaproszenia. Jesteśmy przekonani, że wspólnie spędzony czas, zdobyte doświadczenie i wiedzę przedszkolaki zapamiętają na długo.

N. Nalepa