Tego jeszcze w grupie „Krasnoludki” nie było!!!

Najmłodsze dzieci z przedszkola miały dzień otwarty dla rodziców.

I to dzień wyjątkowy bo sportowy. Każdy rodzic przybył w piątek do przedszkola na zajęcia ubrany na sportowo.

Celem zajęć były ćwiczenia prowadzone metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Metoda jaką prowadzone były zajęcia jest prosta, naturalna, a została stworzona w oparciu

o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi w trakcie których, dzieci poznają swoje otoczenie,

uczą się czuć w nim bezpiecznie i nawiązują relacje z innymi osobami.

Zajęcia dały dzieciom okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki oraz poczucia własnej siły.

Bardzo ważnym walorem tej metody jest to, iż w atmosferze radosnej zabawy umożliwia dzieciom zaspokajanie potrzeb psychicznych, wzrostu i rozwoju.

Zajęcia udowodniły, że wspólne zabawy ruchowe z rodzicami są niezwykle ważne dla dzieci – wzmacniają więzi,

dzieci nabywają poczucia bezpieczeństwa oraz wywołują wiele uśmiechu, radości na ich twarzach jak i dorosłych partnerów.

Dlatego gorąco zachęcamy do wspólnych ćwiczeń w domu, zwłaszcza, że okres przedszkolny jest szczególnie pomyślny dla prawidłowego kształtowania rozwoju motorycznego dziecka.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za czynny udział w zajęciach a tatusiowi Hani za ich udokumentowanie w formie zdjęć. Zapraszamy do galerii zdjęć.