W poniedziałek -  25.11.2013r. grupę „Pszczółki” odwiedziła pani pielęgniarka- mama Kuby,

która tego dnia przyszłado przedszkola w białym fartuchu i z tajemniczymi słuchawkami na szyi.

Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie

i opowiedziała na czym polega jej praca.

Przyniosła też ze sobą: strzykawki małe i duże, bandaże, stetoskop,

szpatułki oraz różne akcesoria medyczne używane przez naszego gościa w codziennej pracy w szpitalu.

Każdy mógł wziąć je ręki i dokładnie obejrzeć.Wszystkie te ciekawe rzeczy zostały wykorzystane

do wyposażenia naszego kącika lekarskiego.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się min. jak wykonać opatrunki,

jak postępować, gdy zdarzy się jakiś wypadek, jak dbać o swoje zdrowie.

Mogły też zmierzyć ciśnienie specjalnym aparatem oraz poczuć zimno z  lodu  popryskane  na rękę.

Ważne okazało się też, że dzieci przełamały lęk przed zabiegami lekarskimi,

które często są niezbędne aby być zdrowym.

Przedszkolaki miały mnóstwo pytań do pani pielęgniarki, na które chętnie odpowiadała.

Miłym zakończeniem spotkania była słodka niespodzianka od naszego gościa.

Dziękujemy pani Ewie Tałaj za mile spędzony czas , dobre rady i życzymy dużo zdrowia.