„Biały dzień w Przedszkolu Publicznym w Połańcu”

W ramach szwajcarsko- polskiego programu KIK 34, który jest realizowany przez Przedszkole Publiczne w Połańcu mający na celu promowanie zdrowego stylu życia w środę 29.01.2014r. zorganizowano w przedszkolu kolejny „Kolorowy Dzień”. Po ostatnim Pomarańczowym i Żółtym przyszedł „Biały Dzień”, bardzo charakterystyczny dla panującej obecnie pory roku. Ideą naszych kolorowych dni, to także pokazanie dzieciom nowych smaków i zachęcenie do spożywania różnorodnych owoców, warzyw, nabiału oraz innych pełnowartościowych produktów. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi dzieciom rodzicom na codzienną aktywność ruchową.

Nie tylko na dworze tego dnia było biało, w naszej sali również królowała biel. Dominującym kolorem w stroju każdego przedszkolaka i pań była biel. Tego dnia nawet w przedszkolnym jadłospisie również znalazły się białe potrawy. Wszyscy z zaangażowaniem brali udział w "białych zabawach". Zajęcia rozpoczęły się pląsami przy muzyce o białej zimie. Przedszkolaki rozpoznawały za pomocą zmysłu smaku "białe" produkty spożywcze. Chętnie degustowały mleko i przetwory mleczne tj. kefir, jogurt, ser śmietankowy. Samodzielnie sporządzały „Myszki” z białego sera i z przyjemnością je konsumowały. Podsumowaniem "Białego dnia" były prace plastyczne: gwiazdki, bałwanki, „Pejzaż zimowy”. Był to kolejny dzień pełen niesamowitych wrażeń, radości, atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni w naszym Przedszkolu.

Katarzyna Materkowska

Anita Wróbel