Podczas realizacji tematu tygodniowego "Poznajemy pracę krawcowej " poprosiliśmy panią Mariolę Smoleń o wprowadzenie przedszkolaków z grupy "Kotki” w tajniki szycia.

Pani Mariola szyje wszystkie stroje do przedstawień i uroczystości w naszym przedszkolu i właśnie 5 marca „nasza krawcowa”

w sposób praktyczny zademonstrowała przedszkolakom na czym polega praca krawcowej

oraz pokazała akcesoria, które potrzebne są do wykonywania tego zawodu.

Dzieci zapoznały  się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości  i koloru guziki oraz szpulki z nićmi.

Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały jak bierze się miarę, robi formę, kroi materiał oraz szyje.

Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy. Wszystkie dzieci tego dnia chciały rozpocząć prace w takim zawodzie.

Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy krawcowej- piękną poduszkę i kołderkę dla lalek.

Przedszkolaki zadawały wiele pytań i dzieliły

się swoimi spostrzeżeniami. Następnie własnoręcznie zaprojektowały i wykonały wzorki na sukienkach i spodniach.

Piękne projekty zostały wywieszone na tablicy 3-latków w holu naszego przedszkola.

Dla wszystkich takie zajęcia były nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.