Piękny fascynujący i tajemniczy, który dostarcza nam pozytywnych emocji, cieszy i wzrusza – to świat przyrody.

Obcowanie z przyrodą daje spokój, co jest pewnym rodzajem terapii

i dlatego już od najwcześniejszych lat życia człowieka należy tak kształtować jego sposób myślenia i zachowania,

aby umiał o nią zadbać.Gdy w wieku przedszkolnym wpoimy dzieciom umiłowanie przyrody to będzie im ono towarzyszyć w ciągu całego życia.

Dlatego już drugi rok przedszkolaki z grupy Słoneczka uczą się szacunku i dbania o "Zielone stworzenia"

poprzez podlewanie oraz codzienną obserwację.