Skąd wiemy, że kończy się zima a zbliża wiosna?

Dzieci z grupy „Krasnoludki” założyły „zielony kącik” w sali,

gdzie wspólnie z nauczycielem przygotowały warsztat pracy potrzebny do wspólnego działania.

A były to: ziemia, doniczki, nasiona, wata, gaza, słoik, woda.

Zanim przystąpiliśmy do pracy dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne roślinkom by wyrosły piękne i duże.

Następnie każdy maluszek samodzielnie zasiał sobie w imiennie podpisanych kubeczkach zboże.

Oprócz zboża dzieci wsadzili również nasiona kwiatków, cebulkę, pietruszkę, rzeżuchę i fasolę.

Widać było, że taka praca sprawia dzieciom dużo radości, uczy samodzielności, poprawności oraz cierpliwości.

Na zajęciach popołudniowych rozmawiając na temat zbliżającej się wiosny,

dzieci dowiedziały się, że pączki nie tylko zaspokajają nasz apetyt,

ale również istnieją pączki z których wiosną wyrosną listki.

Po takich informacjach przyszedł czas na pokaz i degustację; pokaz – pączków na wierzbie, degustację – pączków z cukierni.