Owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa

– pod takim hasłem odbyły się zajęcia w środę w grupie „Krasnoludki”

w ramach projektu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”.

Dzieci przypomniały sobie, co to jest piramida zdrowego żywienia,

nazywały jej piętra, wysłuchały opowiadania „Podróż do wnętrza piramidy”,

aż wreszcie same ułożyły z przyniesionych produktów piramidkę.

Krasnoludki oddzieliły również produkty zdrowe, od tych,

które są bezwartościowe dla naszego organizmu.

I mimo, że dzieci przyniosły ptysie, pączki, ciastka, cukierki – w tym dniu żadne dziecko nie chciało tych słodkości skosztować.

W mgnieniu oka znikały zaś umyte i pokrojone jabłka, kiwi, pomarańcze, banany ,

marchewka a nawet serek żółty i ugotowany makaron, który jest niezbędny w diecie każdego człowieka.

Po takim posiłku, zabawiliśmy się w zabawę „Zdrowe, niezdrowe”, która nauczyła nas rozróżniać produkty,

nauczyła cierpliwości i koncentracji uwagi. Całość dopełniły również dwa plakaty, które dzieci chętnie wykonały. Był to dzień pełen wrażeń i emocji, ale z pewnością jeden z najzdrowszych.