W dniu 13 maja 2014 roku w ramach Programu Adaptacyjnego „Pierwszy dzień w przedszkolu” w naszej  placówce w grupach Kotki i Krasnoludki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i przyszłych przedszkolaków, które będą uczęszczać do przedszkola w roku szkolnym 2014/2015. Udział najmłodszych w dniu otwartym to dobry sposób aby zachęcić dzieci do chodzenia do przedszkola.

Spotkanie odbyło się w godzinach od 9.30 do 11.00 i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Placówkę odwiedziły dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Maluchy miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu mogły też bawić się w kącikach zainteresowań. Ciekawie zorganizowane zajęcia zachęcały dzieci do aktywności, która sprawiła im ogromną radość, co było widać na ich uśmiechniętych buziach.Przyszli wychowankowie podczas swobodnych zabaw mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami uczęszczającymi aktualnie do przedszkola. Mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.

Rodzice wraz z dziećmi mogli zwiedzać przedszkole, zapoznać się z jego wyposażeniem oraz porozmawiać z Panią Dyrektor. Rodzice przyszłych przedszkolaków mieli zorganizowane spotkanie z: panią logopedą, psycholog i pedagogpodczas którego mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytaniazwiązane z adaptacją dziecka w przedszkolu.

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały plakietki „Będę przedszkolakiem”.  Również Pani Dyrektor przygotowała dla wszystkich dzieci niespodziankę- słodki poczęstunek! Dlatego też, żegnały nas same dumne i uśmiechnięte minki.

Do zobaczenia we wrześniu!!!