8 września odbyło się spotkanie dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu z funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Połańcu oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Połaniec – Jackiem Tarnowskim.

Dzieci wysłuchały cennych porad o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Mundurowi - asp. Przemysław Zysk i asp. Sławomir Młodziński przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, między innymi jak prawidłowo należy korzystać z przejść dla pieszych i którą stroną drogi chodzić w przypadku, gdy nie ma chodnika. Policjanci tłumaczyli też jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypomnieli o nowym przepisie dotyczącym obowiązku noszenia odblasków przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Pogadanki połączone zostały z wręczaniem dzieciom kamizelek odblaskowych, które zostały zakupione przez Miasto i Gminę Połaniec.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, które zadawały pytania funkcjonariuszom i opowiadały swoje przygody związane z niebezpieczeństwem.

Po zaprezentowaniu kamizelek odblaskowych Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Pan Jacek Tarnowski przekazał je na ręce Pani Dyrektor Anny Kaniszewskiej  dla przedszkolaków.

Przedszkolaki odwdzięczyły się za tak wspaniały prezent przybyłym gościom  krótkim występem  oraz wręczyły drobne upominki.