4  września 2014 roku miała miejsce patriotyczna uroczystość na placu nazwanym "Skwerem Armii Krajowej"

przy zbiegu ulic Generała Józefa Zajączka i Generała Antoniego Madalińskiego.

Powstał tam kamień wraz z tablicą  w hołdzie  dla tych którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny.

W uroczystości, poświęconej odsłonięciu pomnika ku czci poległych żołnierzy AK,

połączonej z poświęceniem wzięło również udział nasze przedszkole.

Pani Dyrektor Anna Kaniszewska wspólnie z delegacją przedszkolaków złożyła kwiaty przy pomniku.

Udział naszych podopiecznych  w takich uroczystościach ma na celu budzenie postawy patriotycznej

oraz wyrazu wdzięczności i szacunku dla osób walczących za Naszą Ojczyzne