W słonecznych dniach 17 i18 września dzieci z naszego przedszkola brały udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, które stało się już naszą przedszkolną tradycją.

Przedszkolaki niezmiernie podekscytowane wybrały się w autokarową podróż na boisko rekreacyjno - sportowe do Turska Małego.

Zadanie współfinansowane było w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej "Świetlica - Dzieci - Praca" na rzecz wspierania dziecka i rodziny w gminie w latach 2011-2015.

Uroczyste obchody Święta Pieczonego Ziemniaka rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Kaniszewska, która przywitała wszystkie zebrane dzieci  oraz Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy

Pani Jesień, której suknia zachwyciła każdego przedszkolaka miała dla dzieci wiele ciekawych konkursów i quizów o tematyce jesiennej. Piknik stał się okazją do wspólnych zabaw i gier zorganizowanych przez

wychowawców grup. To czas podczas którego dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, które sprawiają im wielką frajdę i przyjemność oraz wpływają na zdrowie naszych

podopiecznych. Po wszystkich zabawach przyszła pora na pyszne ziemniaki, które na świeżym powietrzu smakowały wyjątkowo i wyśmienicie!

Na koniec tej wielkiej imprezy Pan Burmistrz Jacek Tarnowski wraz z Pani Małgorzatą Żugaj- Skarbnik Miasta i Gminy Połaniec wręczyli każdemu przedszkolakowi piękną kolorowankę.

Pełni optymizmu i z piosenką na ustach wróciliśmy do przedszkola by dzielić się wrażeniami z rodzicami. Dni te na długo pozostaną w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Święta Pieczonego Ziemniaka.