W piątek 19.09.2014 roku  dzieci z grupy "Kotki" i "Jeżyki" wzięły udział w spotkaniu ze Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Połańcu.

Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z codzienną pracą strażaka.

Dzieci zwiedziły budynek straży, z bliska obejrzały  wozy strażackie, a najodważniejsi mogli w nich usiąść i poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Strażacy zademonstrowali sprzęt ratowniczy używany podczas akcji pożarniczej lub wtedy kiedy są wzywani do wypadków.

Dzieci miały okazję by dowiedzieć się jakie czynności trzeba wykonywać przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Ponadto obejrzałyć niezwykłe wyposażenie niezbędne w pracy wykonywanej przez strażaków np. drabinę, nożyce hydrauliczne, butle tlenowe, węże, sprzęt medyczny itp.

Dzieci z przejęciem słuchały o niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka, poznały metody jego pracy, przekonały się jak ciężki jest hełm strażacki i co kryje w sobie strój strażaka.

Na zakończenie wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że nasi Strażacy to prawdziwi bohaterowie.

Serdeczne dziękujemy Panu Krzysztofowi Zającowi za miłe przyjęcie, wzbogacenie i umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy na temat pracy strażaka.