Podczas minionego tygodnia dzieci z naszego przedszkola zgłębiały wiedze dotyczącą naszego kraju, poznały symbole narodowe, legendy, specjały pochodzące z rodzinnych stron.

Jako mali gospodarze swoich sal dzieci  przy pomocy nauczycieli pięknie przystrajały je w barwy kraju, wykonując drobne dekoracje.

Na zakończenie tygodnia związanego z Polską odbył się „Dzień polskich smaków”, zajęcia, które zostały zrealizowane  w każdej grupie przede wszystkim miały na celu

zachęcanie dzieci do spożywania zdrowych polskich posiłków.

Smakowaliśmy więc przetwory, domowe dżemy, ciasta, dowiedzieliśmy się jak powstaje polski chleb i jak robi się kiszoną kapustę- specjał, którym zajadają się Polacy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tego dnia.