„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec.. To ci będzie szatkowanie!

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!”

„Kapuściana piosenka” towarzyszyła nam w Dniu polskich smaków. Było wiele niespodzianek. Głównym punktem tego dnia było KISZENIE KAPUSTY.

Przedszkolaki szatkowały kapustę szatkownicą, dodały sól, ubijały ją wałkiem w kamionkowym garnku, potem układały drewnianą łyżką w słoju.

Dzięki temu poznały proces kiszenia kapusty domowym sposobem. Oglądały, smakowały i przez chwilę przeniosły się w dawne lata polskiej tradycji ludowej.

Były radosne zabawy, wspólne pląsy i śpiewanie. Dzieci mogły też popisać się wiedzą na temat kapusty, podczas rozwiązywania quizów  i zagadek.

Po skończonej pracy zapoznały sięze  zwyczajem  gromadzenia  zapasów  na  zimę  i wspólnie założyły przedszkolną spiżarnię z przetworami z owoców i warzyw, które przynieśli rodzice.

Poprzez pokaz, zabawę, doświadczanie dzieci mają świadomość konieczności spożywania warzyw i ich przetworów.

Coraz chętniej jedzą surówki i piją soki. To już kolejne nasze święto poświęcone zdrowemu żywieniu.