W dniu 24.09.2014 r. dzieci z grupy „Smerfy” oraz dzieci niepełnosprawne o specyficznych potrzebach edukacyjnych wyjechały na wycieczkę do Parku Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno”. Jest to wspaniały ośrodek edukacyjno – rozrywkowy dla całych rodzin.

W trakcie pobytu dzieci zwiedziły Aleję Miniatur gdzie mogły zobaczyć wspaniałą architekturę i kulturę z całego świata.

Podziwialiśmy piękną  wieżę Eiffla, operę w Sydney, wodospad Niagara, rzymskie Koloseum, Bazylikę Św. Piotra i wiele innych ciekawych zakątków globu.

Poznanie kultury i architektury z różnych kontynentów świata pozwoliło na zdobycie nowych wiadomości jak również niezapomnianych wrażeń.

Dalszymi atrakcjami jakie czekały na dzieci były zabawy na dmuchanym zamku Disneylendzie.

Bawiliśmy się również w bawialni w Stacji Kosmicznej, pływaliśmy na łódeczkach i wodnych kulach. Była to dobra zabawa dla wszystkich.

Niesamowitych wrażeń i  przeżyć doświadczyliśmy w kinie 6D podczas seansów filmowych. Akcja i efekty specjalne multimedialne dostarczyły przeżyć, które długo zapadną w naszej pamięci.

Wycieczka do Krajna dla naszych wychowanków była organizowana w ramach programu

Ministra Pracy i Polityki Społecznej „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wspierania dziecka i rodziny w gminie w latach 2011 – 2015 realizowanego przez nasze władze lokalne.